Birecik Devlet Hastanesi'nde yangın tatbikatı düzenlendi

Tatbikattan önce hastane personeline yangın yönetmeliği kapsamında yangın öncesi kaymakamlık sivil savunma görevlisi Mehmet Güç ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi itfaiye eğitim amirliği personelleri tarafından hastane mali idari işler müdür yardımcısı Ferit Toy eşliğinde yangınla ilgili seminer verildi. Seminerde yangın türleri ve önlemlerine yönelik bilgiler aktarılır iken yangın tüplerinin türü ve kullanma şekilleri gösterildi.

Seminerin ardından hastanede uygulamalı tatbikat düzenlenmesi üzerine hastanede bulunan hastalara ve vatandaşlara tatbikat uyarısı yapıldı. Hastanede kırmızı alarm verilmesi üzerine başlayan tatbikat yangın halinde hastane personelleri tarafından hasta sevki ilk olarak servisten sedye ile acil servise götürülürken itfaiye ekiplerince de merdivenli itfaiye aracı ile camdan kurtarma işleminin tamamlanması üzerine hastane personelleri tarafından acil serviste alınarak ilk müdahaleleri yapıldı.

Daha sonra yangın söndürme talimatları uygulamalı olarak yapıldı. Hastane bahçesinde vatandaşlarında katıldığı uygulamada yangın tüpü tanıtılarak yangına müdahale yapılma şekilleri uygulamalı aktarıldı. Vatandaşlarında şaşkınlıkla izledikleri tatbikat başarılı bir şekilde son buldu.

Tatbikata yönelik olarak açıklamalarda bulunan Birecik Devlet Hastanesi Başhekimi Güney Cem Bülbüloğlu, "Hastanemizde yangın tatbikatı yaptık. Tatbikatımız güzel geçti. Gerekli güvenlik önlemlerini alarak yaptığımız tatbikatta hiçbir sıkıntı olmadı. Yangın ve boşaltım işlemi başarılı bir şekilde sürdürüldü. Tatbikata katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum." dedi. Hastane İdare ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Ferit Toy ise, "Devlet hastanemizde her yıl  yangın tatbikatını gerçekleştirdik. Bundan sonraki düşüncemiz ise kes-kopyala-yapıştır sisteminin dışında, uygulamalı olarak yangın söndürme tatbikatları yapmaktır. Katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.Haber Tarihi : 18 Mayıs 2016 - Okunma Sayısı : 2551